Przyjęcie weselne to święto, podczas którego wszyscy zgromadzeni celebrują zawarcie związku małżeńskiego dwojga zakochanych. Przygotowując się do własnego wesela warto postawić na elementy i dekoracje, które będą dopasowane do osobowości, zainteresowań oraz upodobań pary młodej. Wiele ozdób zamówionych z odpowiednim wyprzedzeniem można przygotować według bardzo szczegółowych wskazówek i potrzeb nowożeńców, dzięki czemu całe przyjęcie weselne zyskuje niezwykłą atmosferę. Jedną z dekoracji, które można z powodzeniem spersonalizować i zdecydowanie warto się na to zdecydować są toppery na torty weselne. Pary młode zastanawiają się jak wybrać toppery na tort weselny i czasem nie zdają sobie sprawy, że mogą otrzymać produkt idealnie dopasowany do ich potrzeb.

Materiał i rozmiar

Przede wszystkim na początku należy uzyskać szczegółowe informacje dotyczące samego tortu weselnego. Topper montowany jest bowiem na jego najwyższym poziomie i powinien być do niego dobrany pod względem rozmiaru. Duże toppery najlepiej sprawdzają się na tortach jednopoziomowych. W przypadku wypieków z kilkoma piętrami lepiej wybrać ozdobę o mniejszym rozmiarze. Istotny jest również wybór pomiędzy dekoracjami wykonanymi z drewna, metalu lub jeszcze innych tworzyw. Wybór rodzaju materiału to decyzja, którą należy podejmować po wzięciu pod uwagę również wszystkich innych dekoracji i całego charakteru przyjęcia.

Wzór i napisy

Gotowe toppery na weselne torty, jak i te przygotowywane na specjalne zamówienia mogą przybierać najróżniejsze formy i mieć ciekawe napisy. Część par młodych stawia na wzory klasyczne z napisami zawierającymi datę uroczystości oraz imionami. Inne z kolei stawiają na niepowtarzalne kształty i ciekawe hasła, które przykują uwagę wszystkich gości. Zamawiając spersonalizowaną ozdobę, można samodzielnie wybrać rozmiar i czcionkę pisma, z którego powstanie hasło. Jeśli para młoda nie ma własnego pomysłu na topper i napis to może skorzystać z podpowiedzi lub ciekawych inspiracji znajdujących się na przykład w internecie.

Gdzie szukać toppera?

Jeśli ozdoba na tort ma być personalizowana i zawierać na przykład takie informacje jak imiona państwa młodych oraz datę uroczystości, to najlepiej decydować się na osoby prowadzące własne pracownie. Jeśli natomiast nowożeńcom wystarczy gotowy produkt, który jest stosunkowo uniwersalny i pasuje do każdego stylu, to lepiej skorzystać ze sklepów z dekoracjami ślubnymi. Wiele par młodych już po swoich weselach decyduje się na odsprzedanie dekoracji ślubnych i tym samym odzyskanie części zainwestowanych pieniędzy. Toppery bez napisów zawierających imiona oraz daty także można odkupić więc używane wcześniej przez kogoś innego. Jest to świetny sposób na zmniejszenie nieco kosztów organizacji ślubu oraz całego przyjęcia weselnego. Niezależnie od miejsca dokonania zakupu toppera lub zamówienia produktu personalizowanego warto poświęcić temu uwagę, gdyż jest to jedna z dekoracji, która pojawia się na pamiątkowym filmie ślubnym oraz profesjonalnych fotografiach.