Suknie ślubne mogą być wykonywane z przeróżnych materiałów, dlatego wybór jest naprawdę szeroki. Począwszy od atłasu i satyny, przez szyfon, muślin czy taftę, a na koronce kończąc. Niektóre materiały są bardziej matowe, inne mają błyszczące wykończenie. Koronki często wykańcza się kryształkami Swarovskiego, co wygląda bardzo efektownie. Dlatego właśnie już na samym początku, zaraz przy oględzinach w sklepie warto od razu rozważyć, jak dobrać suknie ślubną do swojej figury i wzrostu.

elegancki model sukni ślubnej

Trendy jeśli chodzi o dobór materiałów – jakie pasują do aktualnej mody?

Suknie ślubne składające się z koronki i tiulu są ciągle w modzie. Tiul jest najpopularniejszym materiałem w modzie weselnej. Również sukienki mgiełki, wykonane w całości z tiulu są trendem tego sezonu. Bardzo modne są również suknie ślubne w całości wykonane z koronki. Motywy kwiatowe wiodące w codziennej modzie w tym sezonie, widoczne są również w modzie ślubnej. Kwiatowe koronki prezentują się zwiewnie i romantycznie. Można również wybrać modele z efektownym dekoltem na plecach i kokardą.

Nietypowe suknie ślubne

Choć moda ślubna kojarzy się głównie z bielą, to w tym sezonie nie brakuje w niektórych modelach sukni ślubnych czarnego akcentu. Czarna kokarda, pasek lub kwiat przypięty do sukni w odcieniach bieli, są awangardowym rozwiązaniem, dla pań młodych, które lubią eksperymentować z modą.