młoda para

Przyszłe pary młode, które decydują się na wzięcie ślubu cywilnego, nie zawsze mają świadomość co do tego, jaki jest przebieg tego ślubu. Ludzie kojarzą ceremonię zaślubin częściej z kościołem, mają świadomość, że tam to uroczystość trwa zwykle około godziny. A jak to wygląda w przypadku ślubu cywilnego w urzędzie?

Przebieg ślubu cywilnego

Ślub cywilny i jego przebieg (więcej na rozsadnewesele.pl) trwa tak naprawdę tylko kilka minut. Kiedy goście zostaną zaproszeni do pokoju, w którym udzielany jest ślub, jeszcze dobrze się nie rozsiądą na krzesłach, a już będą musieli je opuszczać. Para młoda ma dokładnie wyznaczoną godzinę ślubu, zwykle kolejne uroczystości odbywają się co 15 minut. A zatem w szczycie sezonu ślubnego czyli latem, pod Urzędem Stanu Cywilnego stoją czasami trzy albo cztery grupy gości, które oczekują na kolejne pary młode.

Podniosła atmosfera

Pomimo tego, że wiele osób uważa iż ślub cywilny to mniej oficjalny ślub niż ten kościelny, to wcale nie prawda. Podczas zaślubin w urzędzie również panuje bardzo uroczysta atmosfera, warto zatem podejść do tego z odpowiednim nastawieniem. Goście zawsze powinni pamiętać, że w życiu pary młodej to bardzo ważny dzień, a zatem tak samo jak w przypadku ślubu kościelnego, obowiązuje odpowiedni elegancki strój, a także kwiaty i upominki dla młodych.