Wybierając zaproszenia ślubne bardzo często nie możemy się zdecydować na wybranie odpowiedniego koloru. Jednak obecnie odchodzi się od tych klasycznych białych kartek. Pary wolą wybierać nieoczywiste kolory, które zdecydowanie przyciągają wzrok i są eleganckie w swej prostocie. Jednym z takich kolorów jest niewątpliwie granat. Kolor, który kojarzy nam się z pewnością siebie i bez wątpienia z najważniejszymi wydarzeniami.

Jak rozumieć symbolikę granatu w zaproszeniach ślubnych?

Zaproszenia ślubne granatowe (zobacz w z-milosci.pl) pokazują gościom, że para traktuje swoją miłość i związek bardzo poważnie, Jest to też kolor podziwu, więc możemy to rozumieć w taki sposób, że narzeczeni są sobą oczarowani i ciągle siebie podziwiają. Symbolika granatu wbrew pozorom bardzo pasuje jako motyw przewodni nie tylko zaproszeń, ale także samej organizacji wesela.

Możemy sprawić, że wszystko będzie bardzo spójne i przy okazji zamawiania zaproszeń, dokupić dodatki tego samego koloru. Wtedy wszystko będzie doskonale ze sobą współgrać i idealnie się razem skomponuje.

Obecnie panuje moda na kolory, które jeszcze kilka lat temu absolutnie nie były kojarzone z uroczystościami weselnymi. Teraz możemy wykorzystywać każdy kolor, bo nikogo już to nie dziwi. Zależy nam tylko na tym, żeby całość prezentowała się bardzo elegancko i współgrała. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, bo możemy sobie pozwolić na wybranie tego co nam się podoba i nie musimy mieć ku temu żadnych zahamowań. Dzięki temu nasz dzień będzie wyglądał dokładnie tak, jak tego chcemy.