Zaproszenia na ślub mają dwojaką funkcję. Ich podstawowym zadaniem jest przekazanie informacji gościom o terminie i miejscu zaślubin i przyjęcia weselnego. Ponadto, zaproszenia stanowią także elegancki dodatek. Wybierając zaproszenia należy zatem zwrócić uwagę na dwie kwestie – wygląd jak i przejrzystość.

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Zazwyczaj na zaproszeniach ślubnych trzeba zmieścić bardzo dużą ilość informacji. Nie należy wybierać zatem bardzo małych formatów. Podstawowe informacje, które należy umieścić na zaproszeniu, to chociażby kto i kogo zaprasza, a także gdzie odbędzie się uroczystość. Pewnym ułatwieniem może być zamieszczanie dodatkowych karteczek w zaproszeniu, na przykład z mapką dojazdu czy informacją o tym, co młodzi życzą sobie w ramach ślubnego prezentu. Warto zostawić także numer kontaktowy do siebie, aby goście mogli poinformować gdy wypadnie sytuacja losowa i nie będą mogli uczestniczyć w uroczystości.

Motyw przewodni na zaproszeniu

Każda weselna aranżacja powinna posiadać pewien charakterystyczny motyw przewodni, który będzie pojawiał się na wszelkich dodatkach. Powinien się on pojawić również na zaproszeniu. Modne są w ostatnim czasie zaproszenia ślubne różowe. Ich kolorystyka sprawia, że pasują do różnorodnych aranżacji – zarówno tych stylowych i eleganckich, jak i bardziej zwariowanych, gdzie do głosu dochodzi artystyczna dusza młodej pary. Najważniejsze jest to, aby zaproszenia ślubne dotarły na czas do wszystkich gości, którzy mają się pojawić na imprezie weselnej.