Winietki ślubne: https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/winietki-slubne-na-weselny-stol/ to detal, który wywołuje wiele kontrowersji. Jedni uważają, że są niezbędne, dla innych są zbędne. Jak jest w rzeczywistości? Kiedy można się bez nich obyć, a kiedy lepiej z nich nie rezygnować?

ślubna winietka z serduszkami

Czym są winietki ślubne?

Ślubne winietki funkcjonują w Polsce od niedawna. To niewielkie karteczki umieszczane na stole, których rolą jest wskazanie gościom ich miejsca. Para młoda wcześniej ustala, gdzie kto będzie siedział, starając się zadbać o to, by każdy z gości czuł się komfortowo. Po przybyciu do sali nie ma potrzeby „zarządzania ruchem” – każdy z gości odnajduje winietkę ze swoim imieniem i siada na wskazanym miejscu.

Przyjęcie przyjęciu nierówne, czyli czy winietki są niezbędne

Czy winietki to niezbędny element udekorowania sali ślubnej? Odpowiedź brzmi: nie. Wszystko zależy od pary młodej. Są jednak sytuacje, w których karteczki z imieniem i nazwiskiem mogą okazać się bardzo potrzebne – np. podczas dużej imprezy. Bo o ile rozsadzenie kilku gości nie powinno sprawiać szczególnego problemu, o tyle w przypadku kilkudziesięciu czy kilkuset zaproszonych gości w przypadku braku oznakowania miejsc na pewno szybko pojawią się konflikty. Może też dojść do sytuacji, w której ciocia zamiast siedzieć koło swojego męża wyląduje między koleżankami z pracy panny młodej.