Aktualnie, młode pary coraz częściej i chętniej decydują się na plan stołów weselnych. Oprócz swoistego drogowskazu dla gości jest to bardzo modna i elegancka dekoracja, która pojawia się przed salą weselną. Jak powinien wyglądać dobrze wykonany plan stołów weselnych? Zapraszam poniżej.

  1. Wizualnie dopasowany do oprawy wesela

Tablica gości weselnych powinna kolorystycznie być w takiej samej tonacji, jak kolor przewodni wesela. Dlaczego warto wykorzystać konkretny kolor na sali, w dekoracjach i w dodatkach? Przede wszystkim po to, by nadać konkretnego charakteru naszej uroczystości. To on będzie łączył wszystkie poszczególne elementy, tworząc spójną całość. Wprowadza to harmonię i klasę do całej uroczystości.

  1. Co zawiera?

Plan stołów weselnych zawiera przede wszystkim imiona i nazwiska gości oraz ich usadzenie wraz z numerami oraz ustawieniem stolików. To niezwykle przydatne na początku imprezy, gdy przy wejściu na salę panuje często chaos, gdyż goście nie wiedzą, gdzie siedzą. Szukanie wówczas winietek jest dość problematyczne np. gdy gości jest ponad 100. Dlatego taki plan to doskonale rozwiązanie, by uniknąć zbędnego stresu.

  1. Postaw na fachowe wykonanie

Decydując się na plan stołów weselnych, warto powierzyć to zadanie profesjonalistom czyli sklepom, które produkują także zaproszenia, winietki i inne tego typu dekoracje lub drukarni. Ważne jest, by plan był wykonany czytelną czcionką oraz w dość dużym formacie. To ułatwi gościom odczytanie ich nazwisk już ze sporej odległości.