Temat zaproszeń ślubnych jest długi i szeroki jak rzeka. Każdy poradnik i ekspert od spraw weselnych ma swoje własne zdanie na ten temat, a jakby tego było mało i tak każda para młoda wybierze swoje własne zaproszenie według posiadanego gustu. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy, zamiast wybierać takie tradycyjne i dotąd bardzo popularne eleganckie zaproszenia ślubne, tak dużym powiedzeniem cieszą się te nietypowe i oryginalne.

Zaproszenie mailowe

W dobie przenoszenia wszystkiego do sieci kwestią czasy było tylko to, gdy również zaproszenia ślubne staną się wirtualne. Nic więc dziwnego, że w końcu ta chwila nadeszła i tak często zaproszenia wysyłane są mailowo, lub poprzez jeden z wielu portali społecznościowych. Traci nieco na tym aspekt kontaktów między ludzkich, lecz zyskuje strona ekonomiczna. Jest to jednak również bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli osoby zapraszane przez parę młodą na ślub mieszkają w innym mieście, lub też wręcz zupełnie w innym kraju. Osobista wizyta w taki wypadku mogłaby być nieco utrudniona, a nawet niezasadna ekonomicznie.

Zaproszenie w formie wideo

Znacznym jednak ulepszeniem takiego elektronicznego zaproszenia jest wersja wideo. Polega ona na nagraniu krótkiego filmiku, na którym elegancko ubrana przeszła para młoda zaprasza na swoje wesel i ślub. Jest to bardzo efektowna, choć również pracochłonna forma zaproszenia. Niemniej z pewnością zrobi spore wrażenie, ponieważ taka forma zaproszeń jest jeszcze niezbyt popularna. Jest jednak łatwa w realizacji, ponieważ nowoczesne telefony komórkowe umożliwiają realizowanie nagrań w naprawdę bardzo dobrej jakości.