Bezpowrotnie minęły czasy, kiedy zaproszenia ślubne były przez młodą parę wybierane bez większego namysłu. Obecne ceremonie ślubne i przyjęcia weselne są zaplanowane w najdrobniejszym szczególe i każdy detal musi tworzyć spójną kompozycję z całością. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o tradycyjne zaproszenia na ślub, które są niezbędnym elementem każdej uroczystości.

Jak było kiedyś?

Zaproszenia ślubne sprzed kilku czy kilkunastu lat to zwykłe kartoniki, ociekające złotem oraz wizerunkiem gołębi, obrączek i kwiatów. Nie można im było odmówić pewnego uroku, jednak ogólnie kojarzyły się z kiczem i tandetą.

Współczesne zaproszenia to klasa sama w sobie. Obowiązującym obecnie trendem jest prosta elegancja, która zawsze jest w cenie. Jeśli chodzi o dekoracje zaproszeń ślubnych, wybierać można spośród wielu rodzajów.

Zaproszenia, a motyw przewodni ślubu

Wiele par decyduje się na określenie motywu, który będzie przewodził temu wyjątkowemu dniu. Warto zadbać o to, by wybrane wzory zaproszeń wpisały się w tę koncepcję.

Idealnym dopełnieniem ślubu w romantycznym stylu będą zaproszenia ślubne w pastelowych kolorach, wykończone koronką. Elegancką uroczystość warto podkreślić przy pomocy prostego zaproszenia przewiązanego starannie satynową wstążką z diamencikiem.