Organizacja przyjęcia weselnego wcale nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać. Trzeba dopełnić wielu formalności, przygotować odpowiednie dekoracje, należy zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Księga gości pojawia się na bardzo wielu weselach. Czy warto ją mieć na swoim przyjęciu?

Świetna pamiątka dla nowożeńców

Księga weselna – wejdź w link i zobacz przykłady – to książka, w której wpisują się goście, można umieścić w niej życzenia, rady dla nowożeńców, podpis, albo coś namalować. Jest to doskonała pamiątka dla Pary Młodej, może okazać się równocześnie jedną z atrakcji weselnych i dekoracji. Obecnie wybór ksiąg gości jest duży, nie trzeba ograniczać się wyłącznie do standardowych wzorów czy kolorów. Nietypowa księga gości weselnych można na przykład zawierać ankietę, testy, miejsca na zdjęcie wykonane polaroidem itp. pomysłów jest mnóstwo. Można samodzielnie zaprojektować wnętrze takiej księgi albo zainspirować się pomysłami znalezionymi w internecie.

Czy warto mieć księgę gości na weselu?

Oczywiście jest to kwestia gustu, jedni będą się cieszyć z takiej pamiątki, dla innych będzie to zbędna rzecz, która później będzie się kurzyć przez lata w piwnicy czy na strychu. Ważne jest to, żeby urządzić przyjęcie weselne, tak jak się nam podoba i według swojego gustu. Obecnie można kupić piękne, nietypowe księgi gości weselnych, jest w czym wybierać, więc każdy powinien znaleźć odpowiedni model dla siebie. Niektóre firmy oferują spersonalizowane projekty takich albumów, to też jest dobre rozwiązanie.